top of page

Відеоматеріали до Першого уроку

Міністерство освіти і науки України інформує, що анімаційним, розважально-пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС розроблено мультфільми для учнів 1 -4 класів, які можуть бути використані при проведенні Першого уроку або під час навчання в закладах загальної середньої освіти:

  • «Світ чекає на відкриття» - навчальний, мотивуючий і розважальний проект для дітей, вчителів та батьків.

  • Проект «Це -наше, і це - твоє» - яскраві та зрозумілі розповіді про геніальні винаходи, природні багатства, блискучі ідеї, що прославляють нашу країну на весь світ.

 Відеоматеріали доступні для скачування до кінця жовтня. В режимі онлайн знаходитимуться постійно. Посилання будуть поступово доповнюватимуться для перегляду.
При цьому інформуємо, що вчитель може провести Перший урок за власним сценарієм. Документ (див.)

Допоможіть дітям визначитися в системі координат: в часі, просторі й історії. Ваші учні повинні відчути себе в Україні, а Україну сприймати як епіцентр Всесвіту. Усе інше- Росії, Білорусії, Америки, Франції- то на периферії. Виховуймо майбутній наш народ у любові до України. Пояснюймо дітям, що патріот має любити і берегти свою Україну над усе, як француз свою Францію, німець- Німеччину, італієць- Італію. А щоб зберегти Вітчизну, треба берегти iї мову.Отже, все починається з мови.

                                  Василь Захарченко

     

Рекомендуємо ознайомитися з матеріалами Міністерства освіти і науки України та Інституту інноваційних технологій  (додається).

Методист Боровльова Г.І.

До уваги керівників навчальних закладів!

Інформація про перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для ЗНЗ, які мають гриф МОН України 

                 ...

 

Уроки мужності - фундамент національної ідентичності

Міністерство освіти і науки України рекомендує у навчальних закладах спланувати цикл уроків мужності, які стануть фундаментом формування у дітей та молоді сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави. Про це йдеться в листі МОН від 13.08.2014 року № 1/9-412.

Темами цих уроків мають бути мужність українських військових та добровольців, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, а також героїзм простих українців, які з перших днів антитерористичної операції допомагають забезпечувати війська захисним спорядженням, ліками, продовольством та, не зважаючи на ризик, вивозять із захоплених міст і сіл мирних громадян. Варто згадати і про українців, які приймають у себе родини, що вимушені покинути свої рідні домівки.

Форми проведення уроків мужності можуть бути різноманітними, на вибір навчального закладу: зустрічі з учасниками бойових дій, волонтерами, відвідання військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань у рамках проведення заходів антитерористичної операції та проходять реабілітацію, виступи дитячих творчих колективів, написання листів солдатам у рамкахВсеукраїнської акції «Лист пораненому», що триває.

Окрім того, Міносвіти радить розміщувати анонси про проведення уроків мужності на офіційних сайтах органів управління освітою, навчальних закладів.

НАМ НЕ ПОТРІБНІ ПЕДАГОГИ З "ПЛЯМАМИ"

Моніторинг.За підтримку терористів Міністерство освіти звільнятиме

У листі до місцевих органів управлінь освітою та керівників навчальних закладів за №1/9-382 від 29 липня йдеться про період, коли педагогічні працівники мали проявляти свою високу громадянську позицію і патріотизм. Натомість, незначна частина освітян таки брала участь в організації так званих референдумах у Донецькій та Луганській областях. Дехто навіть став безпосереднім учасником терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".

Півищена відповідальність працівників обумовлена тим, що вони перебувають в особливому правовому становищі та виконують функції, не властиві іншим категоріям працівників. 

У зв'язку з цим міністр освіти і науки доручив місцевим органам управлінь освітою та керівникам навчальних закладів під час комплектування кадрів, укладання та переукладання контрактів взяти до уваги прописані у листі обставини та сприяти тому, щоб навчально-виховний процес в системі освіти України забезпечували особи, які не заплямували себе в терористичних організаціях чи співпраці з ними.

 До уваги вчителів початкової школи та природничих предметів!

Доводимо до Вашого відома, що започатковано  новий проект «Вільний доступ до науково-популярних джерел інформації». У межах проекту безкоштовно розміщуються усі електронні версії журналів «Колосок» та газет «Колосочок». Для зручності користування  створено каталог, у якому встановлена кореляція між програмовим матеріалом відповідно до нових Державних стандартів та змістовним наповненням газет та журналів. Офіційний сайтwww.kolosok.orq.ua.  Посилання, за яким можна завантажити усі матеріали: http://www.ex.ua/568861444861.

Зазначені матеріали  зацікавлять дітей, стануть у нагоді в професійній діяльності вчителів, рекомендуються  для підготовки до Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок».

Про структуру навчального 2018-2019 року

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про загальну середню освіту» навчальний рік у закладах загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань -вересня і закінчується не пізніше І липня наступного року.

   Структура навчального року, тривалість навчального тижня, дня, занять відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються закладом загальної середньої освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою.

    Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.

       При цьому департамент освіти рекомендує організувати навчальні

заняття за семестровою системою, орієнтовно у такі терміни:

       З вересня - свято День знань. навчальні заняття:

перший семестр з 3 вересня по 21 грудня 2018 року; другий семестр з 08 січня по 24 травня 2019 року;

  • осінні канікули з 29 жовтня по 04 листопада 2018 року;

  • зимові канікули з 22 грудня 2018 року по 07 січня 2019 року;

  • весняні канікули з 25 по 31 березня 2019 року.
     

bottom of page